MISTRZOSTWA KOŁA 2016 – 1 TURA (17.04.2016)

Dnia 17.04.2016 na rzece Barycz w Sławoszowicach odbyła się pierwsza tura zawodów o mistrzostwo koła.

W zawodach udział wzięło 18 zawodników z naszego koła. O godzinie 7:00 odbyło się losowanie stanowisk oraz przekazanie kilku informacji odnośnie zasad zawodów.

Chwilę po losowaniu zawodnicy udali się na swoje stanowiska, gdzie mogli spokojnie przygotować się do rozpoczęcia wędkowania .

Po dotarciu na stanowiska ku zdziwieniu wszystkich wędkarzy, okazało się, że nurt w rzece jest bardzo szybki , a stan wody bardzo wysoki. (uciąg ok. 15 gram, gdzie zwykle nie przekracza 2 g. ) Jakby tego było mało, zaczął lekko padać deszcz… (czego obawiał się każdy z zawodników) 🙂

Ze względu na brak odpowiedniego przygotowania, wszyscy zabrali się za wiązanie nowych zestawów, haków oraz dociążanie zanęt…

Punkt godz 9:00 sygnał startu zawodów… i przez dłuuuuugi czas cisza. Bezrybie… Duża część wędkarzy po ok. godzinie prób łowienia tyczką przeniosła się na łowienie “przy brzegu” . Zawody trwały 4 godziny , brania sporadyczne , wyniki mizerne poza jedną osobą, której udało się “ściągnąć rybę do siebie” i zrobić wynik ponad 3 kg !

 

Po zawodach oczywiście ważenie, daleki spacer z ciężkim sprzętem i ciepły posiłek…

 

DSCN1311 DSCN1313

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną turę mistrzostw koła!